Historie klubu

 

Obec Liptál začala žít organizovanou tělovýchovou v roce 1914 po založení Sokola panem učitelem Plachým. Kopané se tehdejší nadšenci začali věnovat v roce 1929. Prvními hráči kopané v Liptále byli - Smilek Jan, Smilek Adolf, Kotrla Karel, Blažek Viktor, Mrnuštík Jan, Matějů Josef, Chmelař Josef, Mikšík Pavel, Polášek Josef, Gojný Eduard.

Fotbalový oddíl byl založen 25.srpna 1940 v hospodě u Klesků. Zakladatelem byl tehdejší hospodský - Divoký J. Mužstvo bylo zaregistrováno u Slezské župy v Ostravě jako SK Liptál.
První liptálské hřiště bylo vybudováno na Cedidlových lůkách za Cedidlovou pekárnou. Dnes bychom ho hledali marně. Tehdy se nacházelo mezi současnou čerpací stanicí Benzina a Cedidlovou pilou. Další hřiště bylo vybudováno v roce 1945 na panských lůkách. V současnosti je to naše stávající horní hřiště. Hrálo se již v okresních soutěžích. Postupně přišla úspěšnější léta, což přimělo vedení klubu a obce v roce 1967 k rekonstrukci hrací plochy. Byly vybudovány nové šatny se sociálním zařízením. Slavnostní otevření šaten se konalo v roce 1972. Při této příležitosti proběhlo utkání mezi týmy Liptálu a Vsetínem s výsledkem 3:5 pro Vsetín.

V 70.letech bylo založeno družstvo dorostu - trenérem byl Mrnuštík Jan a družstvo žáků - trenéry byli Fendrych Jaroslav a Frýdl Karel.

Další úprava hřiště byla provedena v roce 1976 - 1977. Zhruba v těchto letech bylo vybudováno druhé (spodní) hřiště.

Největších úspěchů dosáhl oddíl v sezoně 1979 - 1980, kdy se muži probojovali do 1.A třídy. Trenérem byl tenkrát Šafařík Jindřich. Kádr mužstva tvořili - Foniok Milan, Gerža Vladimír, Daňa Jan, Bill Vojtěch, Zgarba Jaroslav, Březáček Karel, Obrodovský Zdeněk, Juřínek Miroslav, Močička Miroslav, Šťastný Karel, Mrnuštík Jaroslav, Frýdl Josef. Předsedou oddílu byl Havran Josef, vedoucím mužstva Mrnuštík Jan. Předsedou tělovýchovné jednoty byl Výchopeň Josef.

V následujících letech se Liptál propadl do nižších tříd. V sezoně 2002 - 2003 hrál jako nováček okresní přebor a se ziskem 41 bodů obsadil 3. místo. Tehdejším trenérem byl Axman Vilém, vedoucím mužstva Březáček Karel a předsedou oddílu byl Mrnuštík Jaroslav.

Družstva dorostu a žáků časem zanikla. Nově se žáci opět založili v roce 2001 pod vedením trenérů Gerža Vladimír a Mrnuštík Jan. Za doby předsedování p.Mrnuštíka Jaroslava se také v roce 2007 nově založilo mužstvo dorostu. Trénování se ujmul Březáček Karel.


V letech 1973, 2006 a 2008 vyhrálo mužstvo okresní pohár.


V současné době má fotbalový klub Liptál v činnosti 3 družstva - muže, dorost a žáky. Současným předsedou oddílu je Ing. Daňa Milan. O fotbalové hřiště se asi od roku 1995 staral Gavenda Milan, ale v současné době je již správcem Tomanec Filip.


Podklady dodal Mrnuštík Jan

bahis siteleri

 

Tabulka
P.    Tým     
Záp. Bod
1Huslenky
9
17
2
Valašská Senice
9
16
3
Valašská Polanka 9
15
4
Liptál
9
15
5
Halenkov B
9
14
6
Ratiboř B
9
14
7
Študlov/Lidečko 9
12
8 Střelná910
9
 Janová97
10 Leskovec97
    
    
    
    
 
Anketa

 

Počet hlasujících: 1

 
Narozeniny
tento měsíc již nikdo nemá narozeniny
 
Marodka
na marodce není žádný hráč
 
 
 
Copyright © 2008 FK Liptál, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS, Nastavení cookies